Seria porażek trwa…

Autor: Maciej Pacholec

W zaległym meczu, który miał się odbyć tydzień wcześniej przegraliśmy z drugą drużyną Błękitnych Modlnica 1:3(1:1). Bramkę dla Fairancika strzelił Marcin Pietrzak.

Częstotliwość meczów w ostatnim czasie jak w ekstraklasie… gramy co 3 dni, aż ciężko się doliczyć tej, trwającej niestety wciąż, serii porażek.

Od początku meczu taktyką gości był wysoki pressing, tak abyśmy nie mogli rozgrywać piłki od tyłu. W ten sposób Błękitni zmusili nas do grania klasycznej lagi, a taktyka ta, patrząc na warunki fizyczne zawodników z Modlnicy była słuszna. My, graliśmy również dość wysoko, dzięki czemu kilka razy udało się złapać na spalonych zawodników gości, niestety taka gra naszego zespołu zemściła się się w 23 minucie, z połowy, po prostopadłej piłce, ruszył napastnik gości Paweł Rębilas i przelobował bezradnego Jurka Wszołka. Ku zaskoczeniu, nawet wiernych kibiców Fairanta udało się wyrównać. W 32 minucie piłkę z rzutu wolnego dośrodkował Pacholec, w zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Marcin Pietrzak i pewnie pokonał bramkarza gości. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie – było 1:1.

Od początku drugiej połowy goście dążyli do zdobycia bramki na 2:1, a największe zagrożenie stwarzali po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach z rzutów rożnych. My kilkukrotnie również stanęliśmy przed szansą na zdobycie bramki w dobrych sytuacjach znaleźli się Piwoński i Batko i Jarosiński, jednak nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy. Po wymianie ciosów w 69 minucie to goście zdobyli bramkę. Mimo ekwilibrystycznej parady Wszołka po strzale z bliska napastnika Błękitnych do piłki dopadł Łukasz Lorenc i pięknym strzałem z 16 metrów pokonał Jurasa. Mimo starań i ambitnej postawy naszych zawodników nie udało się wyrównać, a w końcówce kontratak na bramkę zamienił Sebastian Goryczka.

Niestety przegraliśmy kolejny mecz, tym razem 1:3. Przeciwnicy byli bardzo mocni fizycznie i zyskaliśmy kolejne cenne doświadczenie z ograną w rozgrywkach ligowych drużyną, które miejmy nadzieję zaprocentuje w kolejnych meczach i rozgrywkach.