Podsumowanie 21 kolejki

Za nami 21 seria spotkań w krakowskiej B klasie. Co się wydarzyło? Niespodziewaną porażkę zaliczył Kabel Kraków, duet Jewuła-Jarosz dał trzy punkty Prądniczance II Kraków o tym i innych spotkaniach w naszym podsumowaniu.

Najwięcej emocji w minionej kolejce swoim kibicom dostarczyły ekipy Błękitnych II Modlnica oraz Kabla Kraków. Goście z Krakowa jednak tylko do 48 minuty spotkania. Wtedy na tablicy wyników było 2:4. Kibice Kabla dopisywali kolejne trzy punkty i już myślami byli przy kolejnych potyczkach o awans. Jednak w tym momencie cały na biało najpierw wchodzi Łukasz Lorenc, który zdobywa kontaktową bramkę. Chwilę po nim Jarosław Szumiec doprowadza do wyrównania. Truskawką na torcie była bramka Michała Stebnickiego, który wybił Kablowi z głowy trzy punkty.

Polonia Wilczkowice oraz Grębałowianka II Kraków to kluby, które zawiodły w meczach u siebie. Ci pierwsi dali się gładko pokonać drużynie Orła II Bębło 0:6, a zespół z Krakowa prowadził 1:0 aż do 52 minuty, kiedy to festiwal strzelecki urządzili sobie zawodnicy Płomienia. Efekt końcowy? 1:5.

Co łączy Przemysława Jewułę oraz Pawła Jarosza zawodników Prądniczanki II Kraków? Otóż Ci dwaj panowie w 21 kolejce strzelili po dwie bramki dla swojej drużyny, która po końcowym gwizdku mogła cieszyć się z wygranej 4:1.

Clepardia II Kraków – Bronowicki KS/Bratniak Kraków 1:3. Chcielibyśmy w tym miejscu pochwalić zawodników zespołu gości za wygraną, a nawet wymienić ich nazwiska, ale nigdzie nie ma informacji o nich  Sympatyczny pan sędzia uzupełniając dane w extranecie zapomniał zabrać ze stadionu kartki z nazwiskami strzelców i mamy problem…

Na koniec kolejki mamy Fairant Kraków – PKS Albertus Kraków. Jednak o tym meczu przeczytacie więcej w relacji Maćka Pacholca -> https://fairant.pl/2019/05/14/pierwsze-trzy-punkty-w-rundzie-wiosennej/