Trzema w plecy z liderem

Autor: Maciej Pacholec

W meczu 22 kolejki naszej grupy B Klasy ulegliśmy 0:3(0:1) rezerwom Prądniczanki.

W ligowej tabeli znajdowaliśmy się na przeciwległych biegunach – Prądniczanka- lider – 16 zwycięstw,
3 porażki, Fairant – 11 miejsce – 6 wygranych meczów, 1 remis, 13 razy schodziliśmy z boiska pokonani. Mimo to na mecz wyszliśmy zmotywowani z nadzieją na potrzymanie zwycięskiej passy zapoczątkowanej meczem z Albertusem.

Początek spotkania dobrze wróżył – tymczasowy(tylko na 1 mecz, od następnego wraca nasz Treneiro ;)), grający trener, Piotr Bąba wystawił Pawła Nawrockiego na pozycji nr „6” co okazało się strzałem w 10. Paweł świetnie wychodził po piłkę do stoperów i rozrzucał nasze akcje. Już w 1 minucie zagrał piękną piłkę do Sylwka Jarosińskiego, ten świetnie się z nią zabrał, uderzył w długi róg, ale trafił w słupek. Początek meczu to nasze spokojne rozgrywanie od tyłu, kilkukrotnie jeszcze udało się zagrozić bramce rywali, ale zabrakło szczęścia. Niestety, jak to bywa w tej rundzie, po dobrym fragmencie naszej gry rywale po zamieszaniu w naszym polu karnym wbili bramkę na 1:0. Taki też wynik utrzymał się do przerwy.

Druga połowa to zdecydowanie słabsza gra naszego zespołu – mniej było konsekwentnego budowania akcji od tyłu, a więcej gry chaotycznej i długą piłką, chociaż udało się stworzyć kilka sytuacji. Zaskoczyć bramkarza próbowali m.in. Pacholec i Piwoński, ale golkiper gospodarzy tego dnia był bardzo dobrze dysponowany. Rywalom udało się za to dwukrotnie nas kontrować – w 71 i 72 minucie. Entuzjazm przy wyniku 0:3 opadł i przestaliśmy wierzyć tego dnia w zwycięstwo. Szkoda kolejnej porażki, zwłaszcza, że sporymi fragmentami prowadziliśmy grę. Znów zabrakło ogrania i doświadczenia na dużym boisku, miejmy nadzieję, że głupie porażki w tym sezonie zaprocentują w kolejnym.