Zapraszamy na derby!

Już tylko nieco ponad 24 godziny dzielą nas od pierwszych ligowych derbów Krakowa z naszym udziałem! Przeciwnikiem KS Kabel Kraków!

Nasz niedzielny rywal to – podobnie jak Fairant – nowa drużyna w tegorocznych rozgrywkach Klasy B. KS Kabel to jednak klub z wieloletnią, przedwojenną historią, który po 18 latach przerwy – za sprawą piłkarzy i działaczy skupionych wokół Futbolowej Ligi Szóstek – powraca na piłkarską mapę Polski.

W pierwszym sezonie po dłuższej przerwie, KS Kabel rozegrał dotąd 3 spotkania ligowe oraz mecz w ramach Pucharu Polski, w którym lepsi okazali się Strzelcy Kraków. W b-klasowych starciach nasz niedzielny przeciwnik wygrał na otwarcie sezonu 7:3 z Prądniczanką II, następnie uległ 2:3 liderowi ze Skały, by w minioną środę pokonać 4:0 rezerwy Grębałowianki.

Przed niedzielnym starciem, obydwie drużyny z 6 punktami na koncie plasują się za plecami liderującego po trzech kolejkach LKS Skała 2004.

Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 17:00 na historycznym Stadionie Korony (obecnie Centrum Sportu Parkowa), którego gospodarzem jest właśnie KS Kabel. Okazję do gry na tym obiekcie mieliśmy w połowie sierpnia, podczas towarzyskiego turnieju Krakow Cup.