W niedzielę z Clepardią II

Już w najbliższą niedzielę na stadionie Wawelu będziemy podejmować w roli gospodarza rezerwy Clepardii Kraków. Start spotkania o godzinie 15:00!

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/471832430003297/

źródło: clepardia.com
źródło: clepardia.com

Clepardia to klub i instytucja o wielkich zasługach dla Krakowa i Krakowian. Wielosekcyjny, powstały przed I wojną światową (1909 r.), od 1967 funkcjonuje w obecnej formie – po fuzji KS Prądnicki oraz TS Modrzejówka-Krowodrza. Klub wydał na piłkarski świat późniejszych reprezentantów Polski, zasłużonych piłkarzy Wisły oraz Cracovii: Piotr Skrobowski, Wiesław Dybczak, czy Zbigniew Gręda.

W swoim szczytowym okresie przypadającym na sezon 1985/86 Clepardia występowała pod wodzą trenera Ireneusza Adamusa w ówczesnej III lidze.

Dziś rezerwy Clepardii (pierwsza drużyna występuje w IV lidze, grupa małopolska – zachód) starają się ugruntować swoją mocną pozycję na ósmym szczeblu rozgrywkowym. W poprzednim sezonie nasi najbliżsi rywale uczestniczyli w zaciętej rywalizacji rozgrywek Klasy C, zajmując 2 miejsce w tabeli, dające awans do Klasy B.

W obecnym sezonie Clepardia II poniosła porażkę na inaugurację z Zawiszą Sulechów, następnie odprawiła Polonię Wilczkowice, a w ostatniej kolejce rozgromiła zespół Płomienia Jerzmanowice. Do tego spotkania obie ekipy podejdą z bagażem sześciu zdobytych punktów i z realną szansą na włączenie się do ścisłego „czuba” tabeli.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/471832430003297/

Zapraszamy na stadion Wawelu w niedzielę, 16 września o godz. 15:00!

Zapraszamy do zakupu naszych nowych koszulek!

Zamówienie złożysz na stronie http://www.powercanvas.pl/fairant