Porażka z Grębałowianką II

W ramach 10 kolejki spotkań krakowskiej Klasy B, Grupa 3 Fairant uległ na wyjeździe rezerwom Grębałowianki Kraków 0:2.

Po 10 kolejkach gospodarze z Grębałowa byli naszymi sąsiadami w tabeli – podobnie jak Fairant zdobyli w dotychczasowych meczach 10 punktów. W poprzedniej serii gier ulegli liderowi ze Skały 0:8, my przystępowaliśmy do meczu po porażce z wiceliderem – Prądniczanką II 2:6.

Na uwagę zasługuję fakt, że spotkanie w pierwszej jedenastce rozpoczął nasz solenizant – Karol Kasprzyk, a po kontuzji do pierwszej jedenastki wrócił Sylwester Jarosiński.

Jak zwykle początek meczu należał do nas, dobrze rozgrywaliśmy piłkę, dobrze do gry wychodził Michał Cierniak, a po lewej stronie świetnie do akcji ofensywnych podłączał się Zdebski. Wydawało się, że gra jest poukładana, a pierwsze gole dla nas to tylko kwestia czasu… ale niestety po raz kolejny jako pierwsi straciliśmy nieco przypadkową bramkę. Po rykoszecie do bezpańskiej piłki dopadł napastnik gospodarzy i ładnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans Wszołkowi. Była to pierwsza groźna akcja gospodarzy w tym spotkaniu. Do przerwy 0:1.

Założeniem na drugą połowę był powrót do spokojniejszego rozgrywania akcji i zaangażowanie większej ilości zawodników w ofensywie. Gospodarze zaś z upływem kolejnych minut coraz groźniej kontrowali. Po jednej z szybkich akcji do prostopadłej piłki dopadł zawodnik Grębałowianki i nie dał szans naszemu bramkarzowi w sytuacji sam na sam. Do końca meczu staraliśmy się zmniejszyć rozmiary porażki – szansę na bramkę kontaktową miał Jakub Ostrowski, jednak został zatrzymany przez bramkarza gospodarzy. Dobrą okazję miał również Dawid Kurek – jego strzał w sytuacji sam na sam obronił bramkarz, a dobitka Pacholca wylądowała na słupku. Niestety nie udało się stworzyć więcej sytuacji i doznaliśmy szóstej porażki w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że zapłaciliśmy frycowe, wyciągniemy wnioski i już w najbliższym domowym meczu z drugą drużyną Orła Bębło zdobędziemy punkty.

Grębałowianka II Kraków 2:0 Fairant Kraków