Pewne zwycięstwo z Orłem!

W 11 kolejce krakowskiej Klasy B, Grupa 3 pokonaliśmy rezerwy Orła Bębło 3:1(1:1).

Nasi przeciwnicy przystępowali do meczu po serii 3 meczów bez porażki, a w ostatniej kolejce zremisowali z wiceliderem Skałą 3:3. My do spotkania przystępowaliśmy w kiepskich nastrojach po dwóch porażkach z rezerwami Prądniczanki i Grębałowianki.

Trener Kępa nieco zaskoczył z zestawieniem pierwszej jedenastki. Na bokach obrony zameldowali się Rutkowski oraz Kasprzyk, a pierwszy raz na skrzydle wystąpił zazwyczaj środkowy pomocnik Jarosiński. Tym razem zagraliśmy z dwójką napastników – w ataku grał Miszczyk, którego partnerem był Piwoński.

Mecz rozpoczęliśmy z wielkim animuszem, już pierwsza akcja naszego zespołu przyniosła bramkę. Piłkę na skrzydło rozrzucił Miszczyk, a Pacholec po przełożeniu obrońcy gospodarzy strzałem w długi róg bramki zdobył pierwszego gola. Dobrą okazję na podwyższenie wyniku miał Jarosiński, jednak jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Po niespełna pół godzinie meczu, który, jak dotąd mieliśmy pod kontrolą goście wyrównali po naszym rzucie rożnym. Po wybiciu piłki z własnej szesnastki goście popędzili ze świetną kontrą, z piłką od połowy boiska popędził Papuga i w sytuacji jeden na jeden przelobował bezradnego Wszołka. Do końca pierwszej części gra toczyła się w środku pola – do przerwy 1:1.

Drugą połowę rozpoczęliśmy równie dobrze jak pierwszą odsłonę. Świetnie założony wysoki pressing na połowie przeciwnika przyniósł efekt, Pacholec po przejęciu piłki na trzydziestym metrze od bramki rywala uruchomił Piwońskiego, który świetną okazję zamienił na bramkę spokojnym strzałem w dolny róg. 2:1. Po niespełna dziesięciu minutach podwyższamy wynik – do odbitej piłki po rzucie rożnym dopadł Cierniak i przepięknym strzałem z półwoleja zza pola karnego zdobył gola na 3:1. Mimo niezłych sytuacji z obu stron wynik już się nie zmienił – wreszcie zdobywamy 3 punkty i awansujemy na 8 miejsce w tabeli.

Fairant Kraków 3:1 Orzeł II Bębło

Bramki: Pacholec (2’), Piwoński (52’), Cierniak (63’) – Papuga(25’)