Zapowiedź meczu I rundy Pucharu Polski

Autor: Michał Cierniak

SF Fairant zaczyna kolejny sezon, podczas gdy polskiej drużyny nie ma już w eliminacjach do Ligi Mistrzów w sezonie 2019/20. Czas odmienić tę farsę, a w każdym maratonie zawsze jest ten pierwszy krok. Nasza drużyna już w najbliższą niedzielę stawi czoła drużynie Dragoons FC w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Stawką jest gra na szczeblu ogólnopolskim w przyszłym sezonie Pucharu Polski. Oznacza to, że już w lecie 2021 być może zobaczymy zespół „zielono-piwnych” w eliminacjach do Ligi Europy. Przy niewielkiej dozie szczęścia, Liga Mistrzów może zawitać na stadion jeszcze-nie-wiadomo-jaki w 2022 roku.

Ktoś mógłby powiedzieć, że szansa na to jest jeszcze mniejsza niż ta na wygraną w Lotto. Takiemu śmiałkowi zawsze odpowiem, że skoro Fairant próbuje – spróbuj i Ty.

Z naszym niedzielnym rywalem mieliśmy okazję zmierzyć się już kilkukrotnie w formie towarzyskiej – w przygotowaniach do sezonu 2018/19, a także  w jego trakcie. Od kolejnych rozgrywek „niebiescy” będą naszym ligowym rywalem, ponieważ przystąpili do regularnych rozgrywek krakowskiej B klasy w sezonie 2019/20.

Nasza drużyna dopiero co rozpoczęła przygotowania do sezonu. Przygotowania zostały poprzedzone hucznym, integracyjnym wyjazdem na Słowację. W trakcie tego wypadu zorganizowano sparing z Tatranem Cierny Balog, który słynie z tego, że przez jego stadion przebiegają tory kolejowe. Uroku dodaje fakt, że są to torowiska wciąż czynne i nawet w trakcie meczów przejeżdża przez nie kolejka.

Gdzie kończy się zabawa, tam zaczyna się praca. Zespół SF Fairant przygotowuje się do nowych rozgrywek z regularnością trzech treningów  w tygodniu. Zespół wyraźnie chce podnieść się moralnie po nieudanej rundzie wiosennej poprzednich rozgrywek, a także zaprezentować się w Pucharze Polski lepiej niż przed rokiem. Przypomnijmy, że ulegliśmy wówczas już w pierwszej rundzie zespołowi Universum.

Dziś jesteśmy drużyną silniejszą, bardziej doświadczoną. Z oczyszczonymi głowami startujemy w nowy sezon.

Ze spokojem, pokorą ale i determinacją.

Dawaaaaaj, Fairant!

Dragoons FC 🆚 SF Fairant
📆28.07.19
📍Stadion KS Nadwiślan (ul. Koletek 20)

Zapraszamy do zakupu naszych nowych koszulek!

Zamówienie złożysz na stronie http://www.powercanvas.pl/fairant