Podsumowanie okresu przygotowawczego

Autor: Piotr Bąba

Wraz z niedzielnym meczem (18.08) zakończyliśmy przygotowania do sezonu 2019/2020. Już w następny weekend rozpoczynamy zmagania ligowe w sezonie 2019/2020 na poziomie krakowskiej serie B. Zanim napiszemy w niej nową historię, czas na krótkie podsumowanie tego co działo w klubie przez ostatni miesiąc.

Przygotowania rozpoczęliśmy 18.07, aby już dwa dni później udać się na Słowację… tak, na Słowację (!!!), gdzie rozegraliśmy pierwszy mecz kontrolny, którego za pewne nie będziemy dobrze wspominać. Zawodnicy z Tatranu nie byli zbytnio gościnni i zaaplikowali nam w sumie aż 7 bramek nie tracąc żadnej. Jednak w całej inicjatywie tego wyjazdu nie o sam wynik chodziło. Wydarzenie wszyscy będą bardzo mile wspominać (niektórzy tylko na podstawie zdjęć) przez długie lata. Więcej o tym meczu jak i całym evencie możecie przeczytać tutaj: https://fairant.pl/2019/07/22/to-nie-byl-zwykly-mecz/

Drużyna przez cały okres przygotowawczy trenowała trzy razy w tygodniu. W przedostatnią środę lipca (24.07) odbył się sparing z osobami, które chciały dołączyć do naszego klubu. Jeśli chodzi o transfery z i do klubu to dowiecie się o nich w osobnym poście.

Kolejnym test-meczem (jeśli można tak to nazwać) była potyczka z kolegami z ekipy Dragoons FC w ramach I rundy Pucharu Polski na poziomie regionalnym. Mecz został rozegrany na sztucznej murawie na boisku, gdzie na co dzień występuje drużyna Nadwiślan Kraków. Koledzy, nas wykolegowali i nam 6 bramek dokopali. Dzięki temu możemy się skupić wyłącznie na rozgrywkach ligowych. Opis z tego meczu jak i relację znajdziecie tutaj: https://fairant.pl/2019/08/01/mozemy-skupic-sie-na-lidze/

W pierwszy weekend sierpnia (miesiąc trzeźwości) gościliśmy w Woli Batorskiej gdzie nasza drużyna została zaproszona jako jeden ze współuczestników turnieju zorganizowanego na 70-lecie tamtejszego klubu KS „Batory” Wola Batorska. Udaliśmy się tam „gołą” jedenastką z testowanym tego dnia bramkarzem. Zagraliśmy w eksperymentalnym składzie sprawdzając nowe ustawienie. Rozegraliśmy dwa mecze, pierwszy z gospodarzami przegrywając nieznacznie 2:1, oraz z przyjaciółmi z Niedźwiedzia, również przegrywając tym razem 4:1. Pomimo dwóch porażek odczucia drużyny były dobre, ponieważ nasz styl gry napawał optymizmem. Dodatkowo dostaliśmy za współuczestnictwo talony na piwo i kiełbaskę. Jeśli chcecie dowiedzieć się jak to wyglądało „od środka”, to zachęcam to przeczytania satyryczno-opiniotwórczego tekstu Szymona Nawrockiego z serii „Mecz Wstecz”: https://fairant.pl/2019/08/09/meczwstecz-czyli-turniej-w-woli-batorskiej/

W kolejną sobotę (10.08) odbył się mecz z drużyną Victorii Kraków, z którą przyjdzie nam rywalizować o punkty w lidze. Szeroka kadra, dobre zmiany, ustawienie z turnieju doprowadziły do pierwszej wysokiej wygranej w okresie przygotowawczym. Mecz zakończył się wynikiem 7:0. O tym meczu więcej w tekście Maćka Pacholca: https://fairant.pl/2019/08/11/wygrany-sparing-z-victoria/

Tak jak zostało wspomniane na początku – ostatnim sparingiem przed sezonem była niedzielna rywalizacja z kolejnym ligowym rywalem – „Pychowianką” Kraków. Po końcowym gwizdku nasza drużyna schodziła z boiska z tarczą, wygrywając całe spotkanie 1:0. Opis tego spotkania znajduje się tutaj: https://fairant.pl/2019/08/19/skromna-wygrana-z-pychowianka/
Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej z Krakowa jak i całego świata na mecze naszej drużyny. Emocji, bramek, dobrych tekstów i atmosfery na pewno nie zabraknie. Do zobaczenia na Fairancie!

Zapraszamy do zakupu naszych nowych koszulek!

Zamówienie złożysz na stronie http://www.powercanvas.pl/fairant