Rycerze Jesieni

Autor: Maciej Pacholec

„Twardy reset może mieć postać przedefiniowania naszych celów sportowych i oceny własnych umiejętności przed następnym sezonem. Może trzeba pochylić się nad zmianą pozycji dla kilku zawodników. Być może należy popracować nad innym ustawieniem. To tylko przykłady, ale na pewno do nowego sezonu warto podejść z głową przewietrzoną od skazy pt. „runda wiosenna”. Ta fatalna runda mogła się zdarzyć, ale właśnie z niej trzeba wziąć istotne lekcje. Zawsze COŚ służy CZEMUŚ.” – tak pisał Michał Cierniak w relacji ostatniego meczu rundy wiosennej 2019 r. przegranego z Zawiszą Sulechów 1:2. Jak prorocze były to słowa biorąc pod uwagę to co stało się na jesień. Zrobiliśmy wynik, który po tak słabej wiośnie nie miał prawa się zdarzyć. A jednak, COŚ posłużyło CZEMUŚ.

Miniony rok to, pod kątem sportowym, prawdziwa huśtawka nastrojów dla kibica i zawodnika Fairanta. Wiosna – 1 zwycięstwo, 11 porażek. Jesień – 10 zwycięstw, 1 remis, 1 porażka. Wracając do słów Michała, wystarczyło popracować nad nowym ustawieniem, zmienić pozycję dla kilku zawodników, potrenować w okresie przygotowawczym trzy razy w tygodniu zamiast raz w tygodniu. Oprócz tego konsekwentnie wierzyć w pomysł na zespół trenera Kafla. Jak mawia klasyk – cierpliwy i kamień ugotuje– Rafał ugotował ze zbieraniny, która nie potrafiła wygrać meczu zespół, który zanotował serię 11 meczów bez porażki w minionej rundzie J

Garść statystyk z wiosny– bilans bramkowy u siebie 10-13. 6 meczów i 3 punkty. Średnio strzelaliśmy 1,67 gola na mecz, a traciliśmy 2,17 gola na mecz. Bilans bramowy na wyjeździe 6 meczów i 0 punktów. Bilans bramkowy 12:28(!). Najwyższa porażka 1:9 z rezerwami Orła Bębło. Średnio strzelaliśmy na wyjeździe 2 gole na mecz(jak można mieć przy takim bilansie 0 punktów?!), a traciliśmy 4,67 gola na mecz(właśnie tak można mieć 0 punktów przy takiej ilości strzelonych goli J ) Poniżej najskuteczniejsi strzelcy na wiosnę w naszym zespole. Liczby nie są zachwycające, a strzelanie rozłożyło się na 10 zawodników, a gola strzelił nawet nasz golkiper po słynnym karnym w Bęble.

124,0

W rundzie wiosennej we wszystkich meczach zagrali Łukasz Zdebski i Karol Piwoński. Niespełna komplet minut (1080 możliwych) uzbierał Łukasz Zdebski(zszedł w 71 minucie meczu z Albertusem). W poniższej tabeli zestawienie minut na boisku i rozegranych meczów na wiosnę.

1

Dość o pierwszej części 2019 roku. Liczby z drugiej połowy roku i z trwającego aktualnie sezonu są zdecydowanie przyjemniejsze. U siebie rozegraliśmy 5 meczów(w tym z Gromem, który właściwie rozegrany był na wyjeździe). Nikt nie zdobył naszego boiska, wygraliśmy 4 mecze, zremisowaliśmy 1 z Victorią. Bilans bramkowy u siebie 29-3. Średnio strzeliliśmy 5,8 gola na mecz, traciliśmy 0,6 gola na mecz. Na wyjeździe odnieśliśmy 6 zwycięstw, przegraliśmy dopiero w ostatnim meczu z Bratniakiem. Bilans bramkowy 22-10. Średnio strzelaliśmy na wyjeździe 3,14 gola na mecz, traciliśmy 1,43 gola na mecz. Runda jesienna była bardzo dobra dla naszej defensywy – 5 razy udało się naszej drużynie zachować czyste konto. Również statystyki naszych ofensywnych zawodników wyglądają imponująco, poniżej tabela strzelców.

2

Fantastycznie wygląda wynik Batko, który trafiał do siatki co… 51,9 minut. Drugi, jeśli chodzi o częstotliwość trafień jest Łukasz Grzela, który dwukrotnie pokonał bramkarza Grębałowianki i trafiał do siatki co 66 minut. Świetnie również wygląda wynik Nawrockiego – 12 meczów i 13 goli. Całkiem niezłe liczby zanotował samobój – nasi rywale wbili sobie 2 gole sami. Do bramki rywali trafiało 8 naszych zawodników.

Jeśli chodzi o ilość występów – we wszystkich 12 spotkaniach zagrali Zdebski, Nawrocki, Batko, Piwoński i Miszczyk. Komplet możliwych minut na boisku zaliczył Zdebski.