Wygrana w meczu przyjaźni

Autor: Maciej Pacholec

W pierwszym meczu kontrolnym rozpoczynającym okres przygotowawczy pokonaliśmy drużynę LKS Niedźwiedź 3:2(1:1). Bramki dla naszego zespołu strzelili Pacholec oraz Bartłomiej Batko(2).

Nasi przeciwnicy swoje mecze rozgrywają w innej grupie krakowskiej B-klasy(grupa I). W tabeli zajmują 7 miejsce tuż za dobrze nam znanymi z zeszłego sezonu drużynami Zawiszy Sulechów i Polonii Wilczkowice. 
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszego zespołu. Staraliśmy się budować akcje spokojnie rozgrywając piłkę, jednak często brakowało ostatniego podania do napastników Miszczyka i Piwońskiego. Przyzwoicie wyglądała współpraca pomiędzy trójką środkowych obrońców, jednak zdarzały się błędy przy wyprowadzeniu piłki. Pierwszą bramkę zdobyliśmy po akcji oskrzydlającej naszego zespołu. O wydawałoby się straconą piłkę powalczył Karol Piwoński, wycofał do Macieja Pacholca, a ten strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi rywali. Niedźwiadki wyrównały po stracie na własnej połowie – błąd w wyprowadzeniu piłki, szybka akcja rywali i do przerwy mieliśmy remis.

W drugiej połowie wystąpiła właściwie druga jedenastka. Na boisku pojawili się między innymi czołowi zawodnicy poprzedniej rundy Pietrzak oraz dwóch najlepszych strzelców zespołu: Batko i Nawrocki. To zwiastowało gole i rzeczywiście nie trzeba było długo czekać na otwarcie wyniku po przerwie. Do Prostopadłego podania „Testowanego :)” dopadł niezawodny Batko i pokonał bramkarza LKS. Kolejną bramkę również zdobył nasz najlepszy snajper dobijając głową nieprzyjemny dla bramkarza strzał Grzeli. Rywale odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i mecz zakończył się wynikiem 3:2.

W sparingach najważniejsze nie są wyniki i trener uczulał naszych zawodników w szatni, że w grach kontrolnych zupełnie nie będzie na nie zwracał uwagi. Na mecz wyszliśmy właściwie dwiema jedenastkami, a cały mecz rozegrał jedynie nasz stoper Wójtowicz oraz bramkarz Wszołek. Na nowej pozycji – w środku pola zagrał Łukasik i pokazał się z dobrej strony. Zadebiutował ponadto Bogdan Czajka, który trenował już z naszą drużyną przez dłuższy okres w rundzie jesiennej. Z dobrej strony pokazał się również „Testowany”, czyli Marcin Pulnar – widać duży potencjał i może się okazać znacznym wzmocnieniem naszego składu jeśli ostatecznie dołączy do naszego zespołu. 

Skład w I połowie: Wszołek – Kempa, Wójtowicz, Zdebski – Czajka, Łukasik, Wójcik, Pacholec, Kasprzyk – Piwoński, Miszczyk
Skład w II połowie: Wszołek – Kempa (Kasprzyk)(Czajka), Wójtowicz, Giza – Lech, Nawrocki, Pulnar, Pietrzak, Kaźmierczak – Batko, Grzela

Bramki: Pacholec(asysta Piwoński), Batko(asysta Pulnar), Batko(asysta Grzela)

Zapraszamy do zakupu naszych nowych koszulek!

Zamówienie złożysz na stronie http://www.powercanvas.pl/fairant