Wola Batorska pokonana

Autor: Maciej Pacholec

W drugim meczu kontrolnym w okresie przygotowawczym przed rundą wiosenną pokonaliśmy drużynę Batory Wola Batorska 1:0(1:0). Był to udany rewanż za mecz w Woli Batorskiej podczas przedsezonowego turnieju towarzyskiego rozegranego na 70-lecie naszych przeciwników, który przegraliśmy 1:2. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Jakub Lech w samej końcówce pierwszej połowy.

Batory swoje mecze rozgrywa w Wielickiej B-klasie. W tabeli zajmuje 6 miejsce tracąc zaledwie 1 punkt do czwartego. Ich aspiracje są na pewno wyższe niż B-klasa, a w poprzednim sezonie bardzo niewiele zabrakło Batoremu do awansu do A-klasy(dokładnie zabrakło 1 punktu).
Sytuacja kadrowa przed sezonem w naszym zespole wygląda bardzo obiecująco. Trener Kafel ma komfort jaki ma nawet niewielu na poziomie ekstraklasy –dwie połowy i wystawione dwie jedenastki(kontuzje bramkarzy spowodowały, że tylko dla Jurka nie było zmiennika).
Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando naszego zespołu. Mieliśmy optyczną przewagę, jednak nie wynikało z niej za dużo. Zespół Batorego bardzo groźnie kontrował, bardzo niebezpieczny był prawoskrzydłowy/napastnik z numerem 7, który kilkukrotnie urywał się naszym zawodnikom. Dwukrotnie przed szansą mógł stanąć Wojtek Miszczyk, jednak nie udawało się opanować piłki w dogodnych sytuacjach. Najlepszą szansę w 1 połowie miał Bartek Batko, który przegrał jednak pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Batorego. Dobrze odnalazł się jednak nasz wahadłowy Kuba Lech i mocnym uderzeniem trafił do siatki. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w tym meczu.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się znacząco. Do głosu dochodzili zawodnicy Batorego, a nadal największe zagrożenie stwarzał ich szybki skrzydłowy. My kilkukrotnie stworzyliśmy również szanse bramkowe dla naszych napastników, jednak Grzeli i Piwońskiemu nie udało się pokonać bramkarza przeciwników i druga połowa skończyła się bezbramkowym remisem.

W sparingach wyniki nie są ważne, każdy ma szanse zaprezentować swoje umiejętności i przekonać trenera, że to na niego należy stawiać w meczach ligowych. Każdy może się ograć i z pewnością jest to bardzo ważne w perspektywie nadchodzącej rundy. Póki co wszyscy są zdrowi, w zespole panuje dobra atmosfera i z niecierpliwością czekamy na kolejne mecze kontrolne.
Skład w I połowie: Wszołek – Hejchman, Kempa, Giza – Lech, Nawrocki, Rutkowski, Bąba, Kasprzyk(Czajka) – Batko, Grzela
Skład w II połowie: Wszołek – Bogacz, Wójtowicz, Zdebski – Czajka, Łukasik, Wójcik, Pacholec, Kaźmierczak(Bąba) – Piwoński, Grzela
Bramki: Lech(asysta Batko)

Zapraszamy do zakupu naszych nowych koszulek!