Porażka z Macierzą

Autor: Maciej Pacholec

W prawdopodobnie ostatnim przedsezonowym meczu kontrolnym ulegliśmy zespołowi Macierzy Lipnicy Murowanej 2:4 (0:1).

Mecz rozpoczęliśmy wracając do ustawienia z trójką obrońców. W bramce Wszołek. Podstawowi defensorzy to Chorążki, Łukasik, Wójtowicz. Wahadła Pacholec i Miszczyk. Środek pola Bąba, Jarosiński, Pietrzak. Atak marzeń Piwoński – Batko. Od początku zestawienia próbowaliśmy przejąć kontrolę nad spotkaniem, można powiedzieć, że więcej byliśmy przy piłce, jednak brakowało cierpliwości i zbyt szybko po rozegraniu od tyłu przechodziliśmy do zagrań dłuższym podaniem. Bramkę straciliśmy po nieudanej pułapce ofsajdowej. Napastnik gospodarzy wyszedł sam na sam i pewnie pokonał Jurasa. Na domiar złego w pierwszej połowie straciliśmy Batkę, któremu odnowiła się kontuzja mięśniowa – zastąpił go Grzela.

Po przerwie zaprezentowali się pozostali rezerwowi, od 46 minuty na boisku pojawili się w bramce Pająk oraz testowany i Hejchman, w dalszej części szansę gry dostali również Janik, Czajka oraz Giza. Niestety tuż po przerwie straciliśmy drugą bramkę po rzucie z autu. Trzecia bramka padła po dośrodkowaniu naszego dobrego znajomego Huberta Strugały z lewej strony  i zamknięciu akcji przez prawoskrzydłowego Macierzy, a czwarta bramka to sam Hubert w roli głównej, który urwał się przy rzucie rożnym. Byliśmy w stanie odpowiedzieć tylko bramkami testowanego i Jarosińskiego po asystach Maćka Pacholca.

Kolejny przegrany sparing, tym razem 2:4. Nasze przygotowania do debiutanckiego sezonu w A-klasie póki co przebiegają pod znakiem kontuzji, problemów kadrowych i porażek. Miejmy jednak nadzieję, że mecze w Pucharze Polski oraz ligowe będą wyglądały lepiej i wrócimy do dobrej gry, do której przyzwyczailiśmy kibiców w zeszłej rundzie.

Zapraszamy do zakupu naszych nowych koszulek!