Idea klubu

Klub w modelu fan-owned

W czasach, gdy amatorskie drużyny, jedna po drugiej, znikają z piłkarskiej mapy Polski – my postanowiliśmy stworzyć w Krakowie nowy klub!

SF Fairant różni się jednak od większości znanych Ci polskich zespołów piłkarskich. Jest bowiem budowany oddolnie – przez kibiców dla kibiców.

Celem naszego stowarzyszenia jest przywrócenie i propagowanie wartości, którymi kierował się futbol w swoim pierwotnym, klasycznym wydaniu. W opozycji do postępującej komercjalizacji i podporządkowania klubów piłkarskich mediom i kulturze masowej. Budujemy organizację, w której każdy jej członek ma wpływ na jej funkcjonowanie oraz własną rolę do odegrania – nie tylko na boisku.

 

SF Fairant to nie tylko mecze naszej drużyny. To także cykliczne spotkania z legendami futbolu, dziennikarzami i ludźmi piłki. Słowem – to kontakt z kulturą futbolową w każdym możliwym wydaniu. Działamy, jako community członków, którzy w równym sobie stopniu, pełnią rolę współwłaścicieli Fairanta. To dzięki ich wsparciu, rozpoczynamy dziś walkę na najniższym szczeblu piłkarskiej piramidy w Polsce.

Gdzie znajdziemy się za kilka lat? Sam zdecyduj.

Zapraszamy do zakupu naszych nowych koszulek!

Zamówienie złożysz na stronie http://www.powercanvas.pl/fairant