Fairant w mediach

(…) Fairant – jeden z najciekawszych klubów w niższych ligach, który ma naprawdę mega koszulki!

Kanał Sportowy: Magazyn Lig Egzotycznych – Salwador

(…) SF Fairant Kraków nie jest zwykłą drużyną. Pierwsze litery można rozszyfrować jako “stowarzyszenie futbolowe”, ale jest też drugie dno. Co niektórzy fani twórczości Dana Browna mogą interpretować “SF” jako slow football. Idea opierająca się m.in. na łączeniu sportu z życiem lokalnego społeczeństwa.

TVP Sport: “Zimna Wódka, złamane nosy i mistrzowie Europy. Folklor niższych lig”

(…) Szczepan Janus tells us about the supporter-owned Polish club, with questions supplied by Dutch Red Ruud Van de Graaf.

FC United of Manchester (FCUM Review): “FAN-OWNED CLUBS – SF Fairant Krakow”

(…) Przywiązanie do barw i symboli jest niezwykle istotne. Setki organizacji mają swoje emblematy, które odnoszą się do ich historii. W piłce nożnej jest podobnie. Oprócz klubowych herbów szalenie ważne są koszulki, a te, w których będą grali piłkarze SF Fairat Kraków to zdecydowanie Ekstraklasa. Jeśli nie Liga Mistrzów!

PZPN Łączy nas piłka: “Klub z Klasy A ma stroje jak z Ligi Mistrzów”

(…) Mistrzowie zielonego stolika – SF Fairant Kraków. Działają dwa lata, a już mają dwa awanse – oba przy zielonym stoliku. Można? Można. Tradycje polskiej piłki zachowane.

Weszło: “Wygrani, pokrzywdzeni, mistrzowie zielonego stolika i Goczałkowice o awans”

(…) Polska nadal jest jednym z krajów w Europie, w których wciąż panuje dużo przemocy na trybunach i napięte relacje między kibicami, więc Fairantowe przesłanie pokoju i zabawy jest nowością w porównaniu z wieloma klubami w ich otoczeniu. Być może jednym z elementów ułatwiających taką postawę jest ucieczka od polityki.

El Futbol Popular: “SF Fairant Krakow: Cuando la diversión es tu mayor triunfo”