Tworzymy najlepszy amatorski klub w Polsce!

W czasach, gdy amatorskie drużyny, jedna po drugiej, znikają z piłkarskiej mapy Polski – my postanowiliśmy stworzyć w Krakowie nowy klub!

SF Fairant różni się jednak od większości znanych Ci polskich zespołów piłkarskich. Jest bowiem budowany oddolnie – przez kibiców dla kibiców. Chcemy udowadniać, że klub piłkarski można tworzyć niekomercyjnie, bez ogromnych pieniędzy prywatnych właścicieli, czy lokalnych samorządów – z pasji i zaangażowania!

Mamy marzenie wprowadzić amatorski klub zarządzany przez kibiców na poziom centralny piłkarskich rozgrywek w Polsce!

Amatorski klub działający profesjonalnie

W przeciwieństwie do znanych Ci wielkich klubów – wydajemy tylko tyle, ile możemy – na to, na co musimy. Nikt z nas nie pobiera wynagrodzenia, a nasza działalność opiera się w całości na dobrowolnej pomocy kibiców i zaprzyjaźnionych firm.

Mimo to, na wielu polach udaje nam się zawstydzać większe profesjonalne kluby, co doceniają nie tylko nasi fani, ale ludzie w całym kraju i poza jego granicami!

W obronie amatorskiej piłki klubowej

Korzystając z przywileju bycia jednym z najbardziej rozpoznawalnych amatorskich klubów w Polsce, stajemy w obronie całego amatorskiego futbolu. Głośno wytykamy absurdy systemu i piłkarskich władz.

Kultywujemy też piękne piłkarskie i kibicowskie tradycje, które wypiera komercyjny futbol – drukujemy papierowe bilety i programy meczowe, mamy oryginalne koszulki projektowane i odszywane u lokalnych producentów, a na naszych meczach nadal zjesz tradycyjną “giętą stadionową”.