Position
Pomocnik
Wzrost
180
Waga
73
Current Team
SF Fairant Kraków
Urodziny
25/03/1992

Gdy usłyszałem o Fairancie po raz pierwszy w 2018 roku, od razu w mojej głowie pojawiła się chęć dołączenia do tego projektu. Udało się to pod koniec września 2019 roku, po prawie 10-letniej rozłące z piłką nożną. Byłem bardzo ciekaw drużyny, tego jak wyglądają treningi oraz atmosfera w szatni. Przed Fairatem reprezentowałem barwy Czarnych Połaniec – drużyny występującej kilka rozgrywek wyżej, której to byłem wychowankiem.

Już po pierwszym treningu wiedziałem, że trafiłem w dobre miejsce – wysoka frekwencja na treningach była największym zaskoczeniem, ponieważ wcześniej +20 osób na treningu było rzadkością (pomimo tego, że każdy z zawodników dostawał wynagrodzenie), natomiast w Fairancie była (i jest) to norma. Czuć też było dobrą, przyjacielską atmosferę, a przede wszystkim wielką pasję do piłki nożnej. Od tamtego czasu minęły już 3 lata. Przez klub przewinęło się paru trenerów, zawodnicy przychodzili i odchodzili, awansowaliśmy do A-klasy, by niestety po jednym sezonie wrócić szczebel niżej. W międzyczasie udało się pojechać do Belgradu na międzynarodowy towarzyski mecz charytatywny, gdzie mieliśmy możliwość zagrać z Miroslavem Radovićem i Danko Lazovićem na jednym boisku! Będzie to coś co będę pamiętał do końca życia, tego jestem pewien.

Mówiąc o Fairancie, nie mogę zapomnieć o naszych “pozaboiskowych ekscesach”. Można powiedzieć, że nawarzyliśmy sobie piwa… Dosłownie. W marcu tego roku wspólnie z naszym sponsorem – Browar Kazimierz, uwarzyliśmy nasze piwo #CzasNaFairant, które okazało się tak dobre, że już niebawem znowu pojawi się ono w ogólnodostępnej sprzedaży! Skoro już przy piwie jesteśmy to Fairant organizuje spotkania z osobistościami ze świata sportu, gdzie możemy wspólnie dowiedzieć się ciekawych rzeczy – jak i pogadać na wszelakie tematy związane ze sportem.

Ogółem to w Fairancie dużo się dzieje. Myślę, że niejeden klub w Polsce na wyższym poziomie rozgrywkowym (a może i na świecie!), mógłby pozazdrościć organizacji eventów, wyjazdów czy chociażby piwa. I to jest najpiękniejsze, bo jesteśmy grupą ludzi, których łączy jedna rzecz – miłość do piłki nożnej. #dawajFAIRANT

Zdjęcia

Keeza Klasa B (Kraków III)

SezonKlubBramkiAsystyŻ. kartkiCz. kartkiWystępyWygranychRemisówPorażek
2022/23SF Fairant Kraków1030785.7114.290.00