Keeza Klasa B (Kraków III) 24/10/2021 - 12:30

24/10/2021 12:30 Keeza Klasa B (Kraków III) 2021/22 10

Podsumowanie

📰 “PANOWIE Z FAIRANTA PRAWDA JEST TAKA,
NIE DAM DRUGIEGO Z RZĘDU KARNIAKA”

Obie drużyny przystępowały do spotkania 🔟 kolejki w bojowych nastrojach. Miejsca w tabeli oraz punkty nie kłamały. Fairant wygrywając złapałby kontakt z liderem i odskoczył peletonowi, natomiast Pychowianka Kraków w razie zwycięstwa utrzymałaby się w grupie pościgowej.

Do meczu podeszliśmy w praktycznie najmocniejszym zestawieniu i początkowe minuty w pełni to pokazały. Całkowicie kontrolowaliśmy grę, mając dużą przewagę w posiadaniu piłki i nie pozwalają rywalom na zbyt wiele. Uczciwie trzeba też przyznać, że niewiele z tej przewagi wynikało…

Jeden z ataków bocznym sektorem boiska przyniósł nam jednak karnego po faulu na Tombińskim. Do “jedenastki” podszedł Nawrocki, bramkarz sparował piłkę na słupek, ale wobec dobitki Jarosińskiego był już bezradny i było 1:0.

Kilka minut później kolejna gorąca sytuacja w polu karnym rywali kiedy zarówno zdaniem naszym jak i przeciwników faulowany był Szafrański. Sędzia główny postanowił jednak zastosować nieznany nam dotąd przepis informując, że nie może podyktować drugiego rzutu karnego z rzędu 😳🤐

Kilkukrotnie skrzydłem urywali się Zdebski i Michaluk, których z laserową precyzją obsługiwał Nawrocki. W środku rządził Ziaja, Wszołek był bezrobotny w bramce, a linia obrony spisywała się bez zarzutu. Tak skończyła się pierwsza połowa. W przerwie trener Pacholec głównie chwalił (było za co), a drużyna była świadoma i czuła, że jest lepsza.

Co w drugiej połowie mogło pójść nie tak?
Niestety wszystko … 🤦‍♂️

Kilka minut po wznowieniu gry kontra po naszym rzucie wolnym przyniosła rywalom rzut rożny, po którym mocno nastrzelona piłka wzdłuż pola karnego została skierowana do bramki z najbliższej odległości przez zawodnika Pychowianki.

W drugiej części gry gra się wyrównała i nieco zaostrzyła. Nadal widoczny był brak klarownych sytuacji z obu stron.

Jednak pod koniec spotkania po kolejnej kontrze gości Cierniak tak niefortunnie interweniował, że wbił piłkę do własnej bramki i zrobiło się 1:2.

Niestety, mimo prób, nie udało nam się choćby wyrównać i zeszliśmy z boiska pokonani. Gratulacje dla gości, którzy bezlitośnie wykorzystali nasze błędy i wywalczyli komplet punktów! 👏

Dla Fairanta okazja do rehabilitacji już niedługo, bo w niedzielę najważniejszy mecz tej rundy – starcie z liderem – Krakow Dragoons FC ! 🔥

SF Fairant 1:2 Pychowianka