Keeza Klasa B (Kraków III) 08/10/2022 - 11:00

Szczegóły

Data Czas Liga Sezon Kolejka
08/10/2022 11:00 Keeza Klasa B (Kraków III) 2022/23 7

Podsumowanie

Liście lecą z drzew, liście lecą z drzew. Jak w tej piosence Elektrycznych Gitar. My jesteśmy mądrzejsi o dwa mecze w stosunku do poprzedniego wydania naszego magazynu „Czas na Fairant”.

Na samym wstępie wypada podziękować Wam drodzy czytelnicy, kibice za Waszą liczną obecność w trakcie meczu z rezerwami Tramwaju Kraków. Pogoda, mimo rześkiego poranka, bardzo wówczas dopisała. Tak samo jak Arena Bistro, która kolejny raz sprostała zadaniu. Kiedy Wy raczyliście się przysmakami z grilla i pysznym piwem, kiedy nasz klubowy sklepik pustoszał z naszych artykułów – zawodnicy starali się podołać zadaniu i zdobyć kolejny komplet punktów.

Niestety nie był to najlepszy performance naszego zespołu. Pierwsza połowa stała pod naszą przewagą, ale daleko było do oklasków i zachwytów nad naszą grą. Mecz rozpoczęliśmy w 12 na boisku, ponieważ w pierwszych minutach meczu jednego ze spóźnionych sędziów – zastąpić musiał Jurek Wszołek. Warto zaznaczyć, że to on wskazując na pozycję „spalonego” Tomka Kawy zatrzymał Fairant przed zdobyciem pierwszej bramki. Co się jednak odwlekło to nie uciekło. Po kolejnych akcjach Fairantu udało się wreszcie wyjść na prowadzenie, a skutecznością w polu karnym popisał się Bartek Batko.

Minuty leciały i Fairant stworzył sobie kolejne sytuacje na podwyższenie wyniku, ale dwukrotnie obijaliśmy poprzeczkę bramki Tramwaju II. Wyraźnie niezadowoleni z samych siebie schodziliśmy na przerwę z tylko jednobramkowym prowadzeniem. W przerwie postanowiliśmy, że ten mecz musimy rozstrzygnąć na swoją korzyść. Te słowa motywacji podziałały bez zamierzonego skutku i w drugiej połowie totalnie oddaliśmy inicjatywę młodym zawodnikom Tramwaju.

Co prawda nasza drużyna nie dopuszczała do szczególnie dogodnych sytuacji przeciwników, ale sama konstrukcja akcji i brak spokoju we własnych szykach był sporą bolączką głowy.

W 80 minucie pozwoliliśmy rywalom na zbyt wiele i tym razem to wykorzystali. Długie podanie spod linii końcowej na wysokości naszego pola karnego – pofrunęło wzdłuż linii końcowej, a tam na piłkę czekał zawodnik rywali. Mimo obstawy dwóch naszych zawodników o wyraźnie lepszych parametrach fizycznych – to jednak zawodnik gości najwyżej wyskoczył do piłki i z ostrego kąta skierował ją do bramki.

Fairant rzucił się do szaleńczych ataków. Jeszcze przed końcowym gwizdkiem mieliśmy dwie okazje do przechylenia zwycięstwa na swoją korzyść. Ich niewykorzystania nie usprawiedliwia nawet poziom rozgrywkowy na którym występujemy. To powinny być dwie bramki dające trzy punkty Fairantowi. Wynik nie uległ już zmianie i odnotowaliśmy drugi remis w tym sezonie.

Wyniki

Klub1st Half2nd HalfGoals
SF Fairant Kraków101
Tramwaj II Kraków011

SF Fairant Kraków

28Bartosz Borowski Bramkarz
40Maciej Skwira Obrońca
22Michał Cierniak Obrońca 54'
41Michał Kołkowski Obrońca
6Piotr Łukasik Obrońca
14Patryk Ziaja Pomocnik
50Paweł Plewa Pomocnik
7Sylwester Jarosiński 20 Pomocnik
55Tomasz Kawa Obrońca
23Wojciech Miszczyk 9 Napastnik
44Bartłomiej Batko 21 Napastnik 12'
13Jakub Hejchman Obrońca
21Mateusz Wójcik 44 Obrońca
16Jakub Babiak Pomocnik
20Łukasz Grzela 7 Pomocnik
37Adrian Opaliński Obrońca
9Karol Piwoński 23 Napastnik 70'