22/08/2021 17:00 Keeza Klasa B (Kraków III) 2021/22 1

Podsumowanie

📰 POKONANE RYBITWY NA POLU BITWY!

⚠️ Ciężko napisać, że nie mogliśmy się doczekać powrotu do B Klasy, ale na ligowe boiska, niezależnie której klasy, już tak!

W 1. kolejce sezonu 2021/2022 podejmowaliśmy drużynę TS Rybitwy Kraków
Pełna mobilizacja w szeregach Fairanta była wyczuwalna już od momentu ogłoszenia kadry. Debiutujący w lidze trener Maciej Pacholec miał potężny ból głowy przy wyborze meczowej 1️⃣8️⃣-tki, ponieważ musiał “odpalić” aż 8️⃣ podopiecznych! 😱

Szczęśliwi wybrańcy od początku spotkania narzucili gościom swój styl gry. Duża przewaga w posiadaniu piłki nie przekładała się jednak na ilość sytuacji bramkowych, natomiast rywale wyprowadzali w trakcie pierwszej połowy kilka groźnych kontrataków. W zgodnej opinii obserwatorów 45 minut należało do Fairanta, ale w najważniejszej statystyce – bezbramkowy remis.

💥 Zdecydowanie więcej działo się w drugiej odsłonie spotkania! Dużo emocji, niestety nie tylko pozytywnych. Zaczęło się dobrze, bo kolejne próby ataków przyniosły efekt w 55 minucie. Uderzenie zza pola karnego zostało zatrzymane ręką przez obrońcę gości, a sędzia spotkania wskazał na 11-y metr. Do piłki podszedł Paweł Nawrocki i pewnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie!

Bramka z jednej strony dodała nam skrzydeł, a z drugiej obudziła Rybitwy.
Dlatego tak ważne, że udało się podwyższyć prowadzenie na 2:0. Na kwadrans przed końcem meczu dobrych kilkadziesiąt metrów prawą stroną sprintem pokonał Łukasz Zdebski i zacentrował w pole karne, gdzie z pierwszej piłki uderzył popularny “Zidane ze Szczawnicy”, czyli Marcin Pietrzak😉

Kolejny raz okazało się jednak, że “2:0 to niebezpieczny wynik”. Mecz bardzo się zaostrzył, a goście zaczęli dochodzić do dobrych sytuacji. Kilka razy ratowała nas poprzeczka lub świetnie dysponowany Jurek Wszołek. Na szczęście rywalom udało się zdobyć tylko bramkę kontaktową w samej końcówce spotkania.

Nerwowa atmosfera z końcowych minut meczu przeniosła się po ostatnim gwizdku z boiska do budynku klubowego. Jak odnotowano w pomeczowym protokole, do pokoju sędziów wtargnął kierownik drużyny gości, który naruszył nietykalność cielesną sędziego. Sprawą najprawdopodobniej zajmie się Wydział Dyscypliny MZPN.

Warto także odnotować liczną obecność kibiców! 🥰
Dziękujemy za wsparcie i zapraszamy na następne spotkania!
Kolejny mecz rozegramy w sobotę o 14:00. Na wyjeździe zmierzymy się z Albertusem.

SF Fairant 2:1 TS Rybitwy Kraków